WIE IS DANIELSENAXEDAL?

DanielsenAxedal, de persoon achter Boerenkoolvoetbal, is een gedreven Groundhopper met een master in de morele en politieke filosofie, komend uit de omgeving Noord-Holland. Op dit moment is hij woonachtig in de heerlijke Poolse stad Wroclaw, waar hij bezig is met een vervolgmaster.  Het fenomeen 'groundhoppen' is er bij hem in de loop der jaren langzaamaan ingeslopen en nu brengen de charmes van een voetbalwedstrijd hem ertoe week in week uit stadions te bezoeken in heel het binnen- en buitenland. De architectuur, historie en apartheid van een stadion gecombineerd met de mogelijk geweldige sfeer en pure passie van het publiek maken de ervaringen keer op keer vernieuwend en interessant. Het oosten van Europa trekt hem het meest vanwege de schitterende ouderwetse stadions waardoor het soms aan kan voelen alsof je een stap terug doet in de tijd.

In 2018 en 2019 heeft hij minimaal één thuisduel gezien van alle clubs die actief zijn in de hoogste twee divisies van Nederland. Momenteel ligt de focus vooral op het Poolse voetbal, omdat hij daar als internationale student een master volgt aan de Universiteit van Wroclaw. 
Dat hij, bij het bezoeken van vooral laag niveau, veelal Boerenkoolvoetbal aanziet kan hem niet veel schelen: het spel op het veld is bij lange na niet alles. Hij is niet voor niets supporter van De Graafschap en Piast Zmigrod.  


Clubs die hij een warm hart toedraagt:
De Graafschap, Piast Zmigrod, SC Soroksar, Forest Green Rovers, Dukla Banska Bystrica, Sigma Olomouc

Spelers die hij een warm hart toedraagt:
Branislav Ivanović, Hirving Lozano, Ritsu Doan, Eryk Moryson, Muhamed Bešić, Balázs Dzsudzsák, José Holebas, Ted van de Pavert,
Aitor Cantalapiedra, César Azpilicueta, Marko Arnautović, Marcel Ritzmaier, Bersant Celina, Mauro Júnior, Quintón Christina, Angeliño,
Albert Rusnák, Kostas Lamprou, Eimantas Lotužys, Joël Piroe, Jaroslav Navrátil, Giacomo Quagliata, Darwin Núñez, Hector Bellerín,
Stipe Perica, Jano Ananidze, Diamantis Chouchoumis, Szymon Sołtyński, Samuele Mulattieri, Vitalie Damașcan, Dušan Vlahović, Lazaros Rota, 
Nemanja Mijušković.

Een kort interview met mij:
https://voetbalanimal.nl/het-groundhopp
ersbloed-van-danielsen-axedal-interview/

Mijn Twitter: https://twitter.com/DanielsenAxedal

Alle wedstrijden vanaf het jaar 2017

Seizoen 2017/2018: 35 wedstrijden

01-09-2017 Telstar - FC Oss
27-11-2017 Go Ahead Eagles - Jong FC Utrecht
12-12-2017 NAC Breda - FC Twente
22-12-2017 Telstar - De Graafschap

15-1-2018 FC Oss - N.E.C. 

16-1-2018 Sparta Rotterdam - Vitesse

19-1-2018 FC Emmen - RKC Waalwijk

24-1-2018 Fortuna Dusseldorf - Erzgebirge Aue

26-1-2018 SC Heerenveen - Sparta Rotterdam

27-1-2018 PEC Zwolle - Vitesse

31-1-2018 SC Vasas - MTK Budapest

03-2-2018 Heracles Almelo - ADO Den Haag

04-2-2018 Excelsior - FC Utrecht

07-2-2018 NAC Breda - Heracles Almelo

08-2-2018 Feyenoord - FC Groningen

16-2-2018 FC Volendam - FC Dordrecht

23-2-2018 Cambuur Leeuwarden - FC Emmen

28-2-2018 Feyenoord - Willem II

02-3-2018 FC Dordrecht - Telstar

04-3-2018 FC Twente - FC Groningen

05-3-2018 Fortuna Sittard - MVV Maastricht

12-3-2018 FC Almere City - Telstar

23-3-2018 N.E.C. - De Graafschap

06-4-2018 Jong Ajax - N.E.C.

09-4-2018 FC Eindhoven - Helmond Sport

10-4-2018 Jong PSV - Go Ahead Eagles

13-4-2018 FC Oss - De Graafschap

17-4-2018 FC Twente - PEC Zwolle

18-4-2018 Willem II - Feyenoord

19-4-2018 Ajax - VVV Venlo

20-4-2018 Jong FC Utrecht - Fortuna Sittard

02-5-2018 FC Dordrecht - Cambuur Leeuwarden

09-5-2018 ADO Den Haag - Vitesse

15-5-2018 Vitesse - FC Utrecht

Seizoen 2018/2019: 46 wedstrijden

28-7-2018 Znicz Pruszkow - Elana Torun

29-7-2018 Arka Gdynia - Jagiellonia Bialystok

30-7-2018 Pogon Szczecin - Piast Gliwice

17-8-2018 FC Groningen - Willem II

14-9-2018 RKC Waalwijk - Roda JC

15-9-2018 Ajax - FC Groningen

21-9-2018 Telstar - FC Twente

25-9-2018 FC Den Bosch - Heracles Almelo

15-9-2018 Jong PSV - Jong Ajax
05-10-2018 FC Utrecht - NAC Breda

02-11-2018 Helmond Sport - Almere City
09-11-2018 FC Royal Antwerp - KV Oostende

18-11-2018 Telstar - FC Den Bosch

23-11-2018 Bayer 04 Leverkusen - Vfb Stuttgart

24-11-2018 Vfl Bochum - FC Erzgebirge Aue

30-11-2018 Telstar - Almere City
05-12-2018 SC Soroksar - Békéscsaba Elore
05-12-2018 Budafoki MTE - MOL Vidi FC
07-12-2018 PSV - Excelsior
   10-12-2018 Jong AZ - Telstar
14-12-2018 Go Ahead Eagles - FC Den Bosch
15-12-2018 Internazionale - Udinese 
16-12-2018 Sampdoria - Parma

17-12-2018 Atalanta Bergamo - Lazio 
21-12-2018 VVV-Venlo - PEC Zwolle

23-01-2019 Heart Of Midlothian - Dundee FC
25-01-2019 Hertha BSC - Schalke 04
 26-01-2019 VfL Wolfsburg - Bayer Leverkusen
27-01-2019 Fortuna Düsseldorf - RB Leipzig
01-02-2019 De Graafschap - NAC Breda

08-02-2019 NAC Breda - AZ Alkmaar

15-02-2019 ADO Den Haag - PEC Zwolle
28-02-2019 Willem II - AZ Alkmaar

03-03-2019 AZ Alkmaar - Fortuna Sittard

08-03-2019 RKC Waalwijk - Cambuur Leeuwarden

29-03-2019 FC Twente - FC Den Bosch

01-04-2019 Sparta Rotterdam - MVV Maastricht

02-04-2019 Vitesse Arnhem - AZ Alkmaar

05-04-2019 FK Pribram - SFC Opava
06-04-2019 FK Dukla Praha - SK Slavia Praha 
07-04-2019 FK Viktoria Zizkov - FK Banik Sokolov 
07-04-2019 Sigma Olomouc - MFK Karvina

22-04-2019 Telstar - Roda JC 

24-04-2019 PEC Zwolle - FC Groningen

25-04-2019 Willem II - PSV Eindhoven

26-04-2019 Telstar - FC Volendam

Seizoen 2019/2020: 16 wedstrijden
25-07-2019 Legia Warschau - KuPS Kuopio

27-07-2019 Miedz Legnica - Odra Opole

08-08-2019 Feyenoord - Dinamo Tbilisi
09-08-2019 Sparta Rotterdam - VVV-Venlo
12-08-2019 Jong AZ - Telstar
17-08-2019 Valencia - Real Sociedad
22-08-2019 PSV - Apollon Limassol
31-08-2019 Dukla Banska Bystrica - FK Poprad
01-09-2019 FC Petrazalka - Slovan Bratislava B
01-09-2019 DAC Dunajska Streda - Slovan Bratislava
07-09-2019 Telstar - Cambuur Leeuwarden
20-09-2019 Telstar - FC Volendam
03-10-2019 Feyenoord - FC Porto
04-10-2019 NAC Breda - N.E.C. Nijmegen
29-10-2019 Koninklijke HFC - Telstar
01-11-2019 De Graafschap - Excelsior

Seizoen 2020/2021: 5 wedstrijden

         25-07-2020 Baltijos Futbolo Akademija - FK Atmosfera
    12-08-2020  Stal Brzeg - Polonia Nysa
   13-08-2020  Sleza Wroclaw - Wigry Suwalki
       15-08-2020  Piast Zmigrod - Polonia Stal Swidnica
27-03-2021 Nederland - Letland

Seizoen 2021/2022
17-07-2021 Feyenoord - Werder Bremen
29-07-2021 Feyenoord - FC Drita
03-08-2021 PSV - FC Midtjylland
05-08-2021 Slask Wroclaw - Hapoel Beer Sheva
07-08-2021 Miedz Legnica - GKS Katowice
08-08-2021 Slask Wroclaw - Lechia Gdansk
15-08-2021 FC Utrecht - Sparta Rotterdam

11-09-2021 Piast Zmigrod - Pniowek Pawlowice
11-09-2021 Slask Wroclaw - Legia Warschau
12-09-2021 Zaglebie Sosnowiec - Puszcza Niepolomice
21-09-2021 Slask Wroclaw II - Zaglebie Lubin
23-09-2021 Slask Wroclaw - Bruk-Bret Termalica Nieciecza
25-09-2021 Piast Zmigrod - MKS Kluczbork
26-09-2021 Slask Wroclaw - Wisla Plock
27-09-2021 Piast Gliwice - Cracovia
29-09-2021 Polonia Bielany Wroclawskie - Sokol Marcinkowice
02-10-2021 Lech Poznan - Slask Wroclaw
08-10-2021 Foto-Higiena Blyskawica Gac - MKS Kluczbork
09-10-2021 Piast Zmigrod - Sleza Wroclaw
10-10-2021 Pogon Olesnica - Lechia Dzierzoniow 
13-10-2021 Piast Zerniki - Piast Zmigrod
16-10-2021 Slask Wroclaw - Rakow Czestochowa

23-10-2021 Piast Zmigrod - Foto-Higiena Blyskawica Gac
27-10-2021 Sleza Wrocław - Gornik Zabrze
03-11-2021 Miedz Legnica - Gornik Leczna
05-11-2021 Slask Wrocław - Jagiellonia Bialystok
07-11-2021 Wisla Krakow - KS Cracovia

Wishlist of Stadiums

1.

 ̶A̶n̶d̶r̶ů̶v̶ ̶s̶t̶a̶d̶i̶o̶n̶,̶ ̶S̶K̶ ̶S̶i̶g̶m̶a̶ ̶O̶l̶o̶m̶o̶u̶c̶,̶ ̶T̶s̶j̶e̶c̶h̶i̶ë̶

2.

Estádio Municipal de Braga, Sporting Braga, Portugal

3.

Pancho Arena, Puskás Akadémia FC, Hongarije

4.

La Bombonera, Boca Juniors, Argentinië

5.

 ̶E̶s̶t̶a̶d̶i̶o̶ ̶M̶e̶s̶t̶a̶l̶l̶a̶,̶ ̶V̶a̶l̶e̶n̶c̶i̶a̶,̶ ̶S̶p̶a̶n̶j̶e

6.

Craven Cottage, Fulham, Engeland

7.

Estadio Benito Villamarín, Real Betis, Spanje